Naujienos

SUŠAUKTAS GYVENTOJŲ SUSIRINKIMAS DĖL VAGYSČIŲ IR SAUGUMO GYVENVIETĖJE APTARTI |2014-12-16|

Ramučių bendruomenės centro vadovas Arūnas Kmieliauskas ir Karmėlavos seniūnijos seniūnas Š. Šukevičius inicijavo susitikimą su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Kauno r. PK) vadovybe, Karmėlavos policijos nuovados pareigūnais. 2014-12-16, susitikimo metu, Ramučių kultūros centre buvo pristatytos Ramučių gyventojų aktualijos ir susidariusios problemos.

 

Pagrindinė išsakyta problema – vagystės iš gyvenamųjų namų Ramučiuose, kurios vyksta ne tik naktį, bet ir dieną. Ne vienas Ramučių gyventojas nukentėjo nuo nusikaltėlių, daugelis net nesikreipė į policiją dėl nedidelių padarytų nuostolių. Taip pat kyla problemų dėl sunkiasvorio transporto važinėjančio centrine Parko gatve.

 

Susitikime dalyvaujantis Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas K. Povilaitis patikino, kad Kauno rajono savivaldybei yra žinomos Ramučių problemos ir norima padėti Ramučių gyventojams išspręsti gyventojų problemas bei skurti saugią aplinką Ramučiuose.

 

Karmėlavos seniūnas Š. Šukevičius visus susirinkusius patikino, kad seniūnija stengiasi visomis įmanomomis priemonėmis padėti gyventojams, todėl apšvietimą Ramučiuose įjungia visą laiką tamsiu paros metu.

Kauno apskr. VPK Kauno r. PK Viešosios policijos skyriaus viršininkas R. Meškauskas patikino, kad policijos pareigūnai daro viską, kad būtų užtikrintas saugumas Ramučių gyventojams ir yra parengtas sustiprintų policinių priemonių planas suteikiantis galimybę pritraukti papildomas Patrulių rinktinės ir Karmėlavos policijos nuovados pareigūnų pajėgas į Ramučius dažniausiai pasitaikančių vagysčių laiku.

 

Kauno apskr. VPK Kauno r. PK bendruomenės pareigūnas Darius Joneikis priminė Ramučių gyventojams, kad vieni policijos pareigūnai negali užkardyti nusikaltimų, reikalinga gyventojų pagalba ir įsitraukimas. Reikalinga sukurti saugios kaimynystės grupes ir gal net savisaugos grupių veiklą. Taip pat pareigūnas priminė apie elementarias saugumo taisykles ir artėjančių švenčių metu reikalingas saugumo priemones.

 

Daugelis gyventojų sutiko, kad bendromis pastangomis galima pasiekti geresnių rezultatų. Susitikimo metu nutarta iš Ramučių gyventojų sudaryti iniciatyvinę grupę ir kartu su Karmėlavos seniūnija bei bendruomenės pareigūnu parengti pusmečio problemų sprendimo veiklos planą 2015 metams.

 

Kauno apskrities Policijos parengta informacija