Naujienos

ASOCIACIJOS PROJEKTAS: ĮVYKO SPORTO ŠVENTĖ RAMUČIUOSE 2016 |2016-06-08|

Taip galvoja Ramučių miestelio Kauno rajone gyventojai. Patys aktyviausi, energijos bei gerų idėjų nestokojantys Ramučių gyventojai susibūrė į Bendruomenę vos prieš du metus. Tačiau rankų sudėję nesėdėjo ir daug gerų darbų nuveikti jau suspėjo. Kaip bendruomenės pirmininkas, Arūnas Kmieliauskas sako: "pirmiausia pradėti reikia nuo savęs. Tai mes ir darome - patys esame aktyvūs ir patys siekiame, kad mūsų gyvenvietė būtų saugi, atnaujintomis gatvėmis, erdvėmis aktyviam laisvalaikiui, vaikams. Šiais metais Kauno rajono savivaldybės lėšomis Ramučių parke įrengta moderni krepšinio aikštelė, o Bendruomenės lėšomis - lauko treniruokliai. Treniruoklių įrengimus pavyko įsigyti laimėjus Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro konkursą ir gavus dalinį finansavimą. Bendruomenei teko prisidėti savo lėšomis ir savanorišku darbu. Džiugina, kad greitu laiku prasidės ilgai laukta miestelio Centrinės gatvės rekonstrukcija. O jau artimiausioje perspektyvoje turime pradėti galvoti ir apie mokyklos bei kultūros centro renovaciją. Trūksta sporto salės, vaikų darželio. Apie tai pradėjom kalbėtis su Kauno rajono savivaldybės atstovais. Veikti visada yra ką - tik spėk ir noro turėk", - juokiasi.

 

Ne tik dirba, bet ir pramogauja

Visi reikalai ir nuveikti darbai su gyventojais buvo aptarti savaitgalį (gegužės 28 dieną) praūžusios ir gražia pavasario tradicija tampančios Ramučių sporto šventės metu. Ramučių gyventojai - itin šeimyniški ir sporto šventėje sportavo su šeimomis. Šventės dalyviai išbandė savo jėgas pačiose populiariausiose sporto šakose: krepšinio turnyre 3x3, kvadrato turnyre ir maratono bėgime. Ypatingo dėmesio sulaukė petankės turnyras - čia sudalyvauti skubėjo kone visi šventės dalyviai. O šio sezono naujiena - žaismingas šeimyninių komandų orientacinis žaidimas, buvo tikras iššūkis netgi miestelio senbūviams. Kontrolinių punktų beiškodamos pasiklydo net kelios komandos. Su Babtų kultūros centro pučiamųjų orkestru (vadovas Jonas Girnius) iškilmingai atidarę naujutėlaitę sporto aikštelę, miestelėnai džiaugėsi pergalės skoniu ir sportiška nuotaika, keramikos edukacija šeimoms, dalijosi geromis emocijomis po renginio vykusiame grupės POP DU koncerte.

 

Nepamiršo ir saugumo

Vienas iš renginio partnerių yra Kauno apskrities Policija. Šiais metais Policija į renginį pasikvietė „Nuaras“ keturkojus draugus. Nuostabūs svečiai surengė labai smagų pasirodymą ir parodė, ką sugeba. Sužavėję vaikus ir jų tėvelius, gauruotieji draugai slėpėsi nuo saulės medžių pavėsyje, o Policijos pareigūnai darbavosi toliau. Visi Ramučių gyventojai galėjo paženklinti sau priklausančius daiktus ir taip apsisaugoti nuo vagysčių. Ne paslaptis, jog Ramučiai - tai saugios kaiminystės bendruomenė. Tad visi kaimynai čia saugo vieni kitus. Vagysčių nuo Bendruomenės įkūrimo pradžios čia sumažėjo net kelis kartus.

 

Gera gyventi, kai geri kaimynai šalia

Belieka tik pasidžiaugti ir palinkėti, kad Ramučių bendruomenė ir toliau nepristigtų entuziazmo, energijos ir noro kurti naujus projektus ir gražinti vietą, kurioje patys gyvena.

Nuoširdžiai dėkojame prisidėjusiems organizuojant Ramučių sporto šventę:

  • socialiniams partneriams - Kauno Apskrities Policijai, Karmėlavos seniūnijai, Ramučių kultūros centrui.
  • generaliniam rėmėjui UAB "Tete-a-tete Casino".
  • kaimynams savanoriams.
  •  

Straipsnis išspausdintas laikraštyje "Kauno diena"