Naujienos

ŠALIA RAMUČIŲ PRASIDĖS VIADUKO IŠ KAUNO LEZ STATYBOS IR PLANUOJAMAS APLINKELIS |2018-01-25|

Pasak Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Nesteckio, kalbant apie naujus kelių infrastruktūros objektus Kauno rajone, bene svarbiausias dabar – Ramučių apvažiavimo kelias, leisiantis iš magistralės Vilnius–Klaipėda (A1) pro Jonavą einantį magistralinį kelią Kaunas–Zarasai–Daugpilis (A6) pasiekti ne per Ramučius. Kol nėra apvažiavimo kelio, atsiranda daug gudrių vairuotojų, kurie, sukdami Ramučių Centrine gatve, per patį miestelį nori nukirsti kampą ir iš magistralės A1 greičiau pasiekti kelią A6 (Kaunas–Zarasai–Daugpilis).

 

Vadovaujantis bendru sutarimu, anot A.Nesteckio, Ramučių apvažiavimo kelio ir dviejų lygių sankryžos ties šiuo miesteliu statybos darbai turėtų prasidėti dar šiemet. "Pagal trišalį LAKD, Kauno LEZ ir savivaldybės susitarimą, už viaduko statybą atsakinga LAKD, už kelią nuo Ramučių link LEZ – Kauno LEZ valdančioji bendrovė, už Ramučių Kauno gatvės jungtį su būsimuoju viaduku – savivaldybė. Mes taip pat atsakingi už Ramučių apvažiavimo kelio specialiojo plano parengimą", – administracijos direktoriaus teigimu, šis specialusis planas jau rengiamas. Planuojama, kad ateityje, važiuojant Ramučių link nuo autostrados Vilnius–Kaunas pusės, būtų nutiestas naujas kelias – prieš Ramučius reikėtų pasukti į kairę, kur turėtų būti suformuotas ir naujas įvažiavimo kelias į Kauno LEZ teritoriją. Pro šią pusę būtų išvažiuojama į kelią A6, aplenkiant Ramučius. Tada neliktų sunkiasvorių automobilių srauto nuo miestelio. Planuojama, kad, įrengus kelią į LEZ, per Ramučius bus draudžiama važiuoti sunkiasvoriam transportui.

 

Kelyje A6 ties Ramučiais pastačius dviejų lygių sankryžą, išvažiuojant į šį kelią iš Ramučių nebebus galima daryti posūkio į kairę, Kauno link. "Kai bus įrengtas kelias iki LEZ šalia Ramučių, mes esame įsipareigoję vietoj dabartinio išvažiavimo kelio iš Ramučių Kauno link pratęsti Kauno gatvę ir įrengti įvažą į viaduką", – savivaldybės įsipareigojimus priminė A.Nesteckis. Savivaldybė laukia žinių, ar šiam objektui statyti LAKD šiemet skirs lėšų. "Prioritetas yra Ramučių apvažiavimo kelias, kitas etapas būtų Karmėlavos apvažiavimo kelias. Kol kas bendromis pastangomis ir lėšomis su LAKD rekonstruota Karmėlavos Vilniaus gatvė. Ten dar šiek tiek liko darbų. Kai atšils, sodinsime medžius, statysime suoliukus, baigsime įrengti šaligatvius. Taip Vilniaus gatvė taps ne tik saugesnė, bet ir gražesnė", – palygino savivaldybės administracijos vadovas.

 

Informaciją pateikė "Kauno diena" 2018-01-22